Antiknapraforgó

Ismét egy remek könyvet olvastam 📖 Grigorij Szluzsitel: Egy moszkvai kandúr feljegyzései 🐱 📖

Grigorij Szluzsitel regényének főszereplője Szavelij macska, aki a szobacicaságtól a kóbormacskaságig sokmindent megtapasztalt, volt szeretgetett kedvenc, és majdnem agyonvert, kiszolgáltatott, ártatlan áldozat is. A kandúr életútjának végigkísérésével azonban nem csupán a macska sorsát mutatja be részletesen a szerző, hanem tulajdonképpen az emberi sorsokat, viselkedést, a jót és a rosszat, gonoszságot és önzetlen segítőkészséget, különféle érzelmeket, emberi… Tovább »

Remek könyvet olvastam 📖 Kerékgyártó István: Szeretett Gazdám avagy Egy vezér ifjúkora

Mivel a kortárs magyar írók közül Kerékgyártó István az egyik kedvencem, kíváncsian vártam idén megjelenő regényét. Nem csalódtam: a “Szeretett Gazdám” remek olvasmánynak bizonyult számomra. Idén sajnos az Ünnepi Könyvhét hagyományos formája a jelen járványügyi helyzet miatt elmaradt, ahol többek közt e regény bemutatására is sor került volna. Végül a Jurányi Kávézó teraszán került megrendezésre… Tovább »

Töklecsó -hisztaminszegény verzió Antiknapraforgó konyhájából 🌻

Hozzávalók: 1 db kisebb méretű főzőtök 1 db kisebb cukkini 3 db paprika  1 db nagy fehérhagyma 2 evőkanál kacsazsír 10-12 db fürjtojás só Elkészítése: A kacsazsírt egy lábasban felolvasztjuk, beletesszük az apróra vágott fehérhagymát, majd tetszés szerintire vágott paprikát. Pár perc múlva a darabolt cukkinit és főzőtököt is hozzáadjuk. Fedő alatt pároljuk, majd a… Tovább »

Gesztenyés zabkása szőlővel (hisztaminszegény) 🍇 🌰

Mediátormentes illetve hisztaminszegény diétám során néha én is megkívánom a desszertet. Kikísérleteztem ezt a gyorsan elkészíthető, hisztaminszegény gesztenyés zabkását, melyet néhány szem szőlővel ízesítettem illetve díszítettem.  Hozzávalók: – 1 pohár nagyszemű zabpehely – 2 pohár víz – 10 dkg natúr gesztenyemassza – néhány szem szőlő Elkészítése: A zabpelyhet keverjük el a vízzel, főzzük meg. Amikor… Tovább »

Ismét egy remek könyvet olvastam 📖 Anne Tyler: Óratánc ⏰ 📖

Anne Tyler a korábban általam olvasott regényénél is bizonyította számomra, hogy a hétköznapi emberek az úgynevezett hétköznapi életükkel és történeteikkel is lehetnek érdekesek. Életük lehet tanulságos, izgalmas, érdekes és elgondolkodtató.  Számomra kifejezetten szimpatikus, hogy Anne Tyler az idősödésről, az azzal járó gondokról és vágyakról nyíltan ír, nem kezeli tabuként sem az öregedést, sem az elmúlást…. Tovább »

Ne akkor szeressetek ha már nem leszek itt….

A közelmúltban sajnos az ismerősi, baráti, rokoni körünkben sok haláleset következett be. Távoztak fiatalok, középkorúak, idősek. Nagyon elszomorodtam minden egyes ember halálhíre kapcsán.  Persze, most amikor a közösségi oldalak virágkorukat élik, az elhunyt közvetlen hozzátartozóinak nagyon sokan fejezik ki részvétüket a közösségi oldalakon. Ez természetes, nincs is ezzel gond. Azonban elgondolkodtató szerintem, hogy vajon az… Tovább »

“Nagyongesztenyés Kicsitpalacsinta” 😂 (hisztaminszegény) – Antiknapraforgó konyhájából 🌻

Mit tehet az ember ha a korábban már meglévő laktózintoleranciája és különféle betegségei mellé még összeszedett néhány hónappal ezelőtt olyan krónikus csalánkiütést is ami miatt mediátormentes illetve hisztaminmentes (majd hisztaminszegény) diétára ítélték?  Persze először tiltakozik, kesereg, kétségbeesik….. és ezt többször, felváltva az erőgyűjtéssel…Megoldást és a gyógyulás útját keresi, igyekszik pozitívan hozzáállni ehhez is…..  Én ezeken… Tovább »

Sütőporos “bögrés” cipó Antiknapraforgó módra 🌻

Egyszerűen, néhány hozzávalóból elkészíthető ez a cipó. Az összeállítása pár perc, a sütésre kb. 40 percet vesz igénybe.  Mivel sok más alapanyag mellett az élesztőt is szaműznöm kell egy ideig az étrendemből, és felénk nem mindig kapni olyan kenyeret ami sem élesztőt sem ilyen-olyan állományjavitót nem tartalmaz, kénytelen voltam hozzáfogni a kenyérsütéshez. Pontosabban: a cipósütéshez…. Tovább »

Rizslisztes sült hús cukkini gömböccel

Amikor a hisztaminmentes diéta első, legszigorúbb szakaszán túljutottunk, akkor sem egyszerű a menü összeállítása.  Ezt az ételt hisztaminszegény alapanyagokból készítettem. 2 személynek bőven elegendő. A méréshez 1 dl-es poharat használtam. Hozzávalók: -2 db friss csirkemellfilé-3 db tojássárgája-3 dl rizsliszt-2,5 dl szénsavas ásványvíz -kacsazsír vagy olívaolaj a sütéshez-só-1 db közepes cukkini-1 cikk fokhagyma összenyomva Elkészítése:2 dl… Tovább »

Cukkinis sültkrumpli hússal (alacsony hisztamintartalmú) 🌻

A hisztaminmentes diéta során akkor sem könnyű a menü összeállítása, amikor a diéta első, legszigorúbb szakaszán túljutottunk. Ehhez a saját receptemhez is igyekeztem alacsony hisztamintartalmú alapanyagokat válogatni. Az egyéni toleranciát figyelembe kell venni e recept esetén is!  Hozzávalók:1/2 kg burgonya1 db kisebb cukkini20 dkg friss pulykahús (vagy csirkehús) darálva1 gerezd fokhagyma1 evőkanál olivaolajsóbors Elkészítése:Egy hőálló… Tovább »

Sárgalecsó- vagy valami olyasmi 😊

Amikor mediátormentes illetve hisztaminmentes diétára ítélik az embert, és túljut a diéta első, legszigorúbb szakaszán (amikor napokig vagy még hosszabb ideig kizárólag üres főtt burgonyát és főtt rizst fogyaszthatott) és lassan,  fokozatosan, egyenként próbálgathatja visszavezetni az étrendjébe a különféle alapanyagokat, nos a menü összeállítása akkor sem egyszerű. Mit tehet az ember, ha már nagyon enne… Tovább »

Sárgaparadicsomos burgonya 🍅🥔

Sárgaparadicsomos burgonya A sárgaparadicsom állítólag valamivel alacsonyabb hisztamintartalmú mint a piros. Így óvatosan fogyasztható (az egyéni érzékenység figyelembevételével) akkor amikor a szigorú mediátormentes diéta első, legszigorúbb szakaszán túlvagyunk. A szigorú első szakaszban semmilyen paradicsom nem fogyasztható, sem sárga, sem piros! (Aki allergiás rá, annak természetes tilos fogyasztani sárgaparadicsomot!) Hozzávalók:1 db sárgaparadicsom (közepes méretű) 2 db… Tovább »

Nagyon érdekes könyvet olvastam 📖 Liu Zhenyun: Nem vagyok én Aranylótusz 📖

Amikor újabb olvasnivaló után kutakodtam az egyik könyvesboltban a Nem vagyok én Aranylótusz című könyv akadt a kezembe. A fülszövegét olvasva megtudtam, hogy a történet abban az időben játszódik, amikor Kínában az “egykepolitika” volt érvényben. Egy kínai házaspár fondorlathoz folyamodik annak érdekében, hogy megszülethessen második gyermekük, de ne kapjanak büntetést ezért; az ötlet a feleségtől származik,… Tovább »

Ismét egy jó könyvet olvastam 📖 Kötter Tamás: IKEA, vasárnap 📖 🌻

Valószínűleg más mondanivalót jelent ez az olvasmány minden korosztálynak. Hisz egész más szemmel látja (láthatja) egy huszonéves, egy harmincas éveiben járó, egy negyvenes, egy ötvenes éveit taposó és egy idősebb korosztályhoz tartozó olvasó az “életközépi válságban lévő férfiak” életét. Valamint valószínűleg más mondandóval bír egy nőnek és egy férfinak. A regény főszereplője Karcsi, aki tulajdonképpen… Tovább »

Ismét egy remek könyvet olvastam 😊 📖 🌻 Szilasi László: Kései házasság 📖

Korábban már olvastam Szilasi Lászlótól, és nagyon tetszettek eddigi művei. Így már nagyon vártam az új könyvének megjelenését. Nem csalódtam: a Kései házasság című regény is lebilincselő olvasmánynak bizonyult.  Vajda Ilma és Gavenda Péter kapcsolatáról szól a regény. A fiatalok 1964-ben ismerkedtek meg Szegeden. Szerelmük ekkor kezdődött, és meg is maradt egész életükre – legalábbis… Tovább »

Álljunk meg egy pillanatra! Avagy ne rohanjunk át az életünkön 🌻

Álljunk meg egy pillanatra…. Loholunk, rohanunk, sietünk, lótunk-futunk állandóan. Honnan és hova? Át! Egyenesen át az életünkön. A legtöbben tudjuk, hogy ez így nem jó, de nem tehetünk mást.  Én sem voltam ezzel másként. Például soha, de soha nem volt időm, energiám, lehetőségem hétköznapokon rendesen reggelizni. Sőt: legtöbbször nemhogy rendesen nem, hanem sehogy sem… Volt… Tovább »

Mert nem csak a tökéletes lehet szép 🌻

Reggeli kávé ☕ Ez a kis csésze ott árválkodott egy használtcikk-kereskedésben, amikor bementem körülnézni- gyönyörködni egy kicsit az intéznivalóim közti “üres” órában (hazajönni úgysem lett volna sem időm sem erőm a két intézendő kötött). Többször is erre a csészére “tévedt” a tekintetem. Mondta az eladó, hogy régóta ott áll ez a csésze, jelzése nincs és… Tovább »

Hol van az előírva, hogy csak a “tökéletes” lehet szép?

Először is: mi az, hogy szép? Mi a tökéletes? Értelmező szótárakban kereshetünk leírást a tökéletes szó jelentésére. “1.Hibáktól vagy hiányosságoktól mentes(állapot, alkotás, termék); minden tekintetben teljes és hibák nélküli (tulajdonság), amiben hiánytalanul benne van minden, aminek benne kell lennie, és nincs benne semmi olyan, aminek nem kellene ott lennie.2. A lehető legjobb, legkitűnőbb (alkotás, állapot)…. Tovább »

Ismét olvastam egy érdekes könyvet 📖 Barnás Ferenc: Bagatell

Először a könyv címe és borítója tetszett meg, majd beugrott, hogy a szerző Barnás Ferenc akinek az “Életünk végéig” című 2019-ben megjelent műve nagy sikert aratott. Természetesen ezután elolvastam a fülszöveget, ami szintén kíváncsivá tett a műre. Bevallom, hogy az első jópár oldalnál még nem tudtam ráhangolódni az olvasmányra. Ám nem hagytam abba az olvasását,… Tovább »

Ismét egy jó könyvet olvastam 📖 Mörk Leonóra: Lány igazgyöngyökkel 📖

Mivel a szerző “A Porcelánlány” című művét olvastam korábban és nagyon tetszett, úgy döntöttem, hogy további olvasnivalót is választok Mörk Leonórától. A Lány igazgyöngyökkel című regény főszereplője Márta, a fiatal grafikuslány. Nem abból a fából faragták, aki megijed a saját árnyékától, számomra nagyon is talpraesettnek és önállónak tűnik. Viszonylag jól fizető állása van, sikeres a… Tovább »

Ismét egy kiváló könyvet olvastam 📖 Hódos Mária – Farkas Erzsébet: Fiaim, hol vagytok?

A véletlen műve, hogy egy adott könyvet mikor sodor az élet az olvasmányaink közé? Mikor, miért, hogyan bukkanunk az adott műre?Persze ezek a kérdések csak elmélkedések a részemről, talán nincs is jelentőségük. Vagy mégis?Aki olvasott már tőlem olyan bejegyzést, melyben egy-egy olvasásélményemet ismertetem, tudja, hogy nem a könyv tartalmát szoktam ezekben részletezni, hanem tényleg az… Tovább »

Aszpikos salátakoszorú- Antiknapraforgó módra 🌻

A vendégváró hidegtál egyik színfoltja lehet az aszpikos salátakoszorú. Mutatós és finom 🙂 Hozzávalók: 20 dkg főtt zöldborsó20 dkg főtt kukorica2 dl tejföl2 dl majonéz2 szál sárgarépa1 fej lilahagyma1 fej vöröshagymapetrezselyemzöld1 csomag étkezési zselatin1 dl vízízlés szerint só, bors Elkészítése: Egy tálban elkeverjük a majonézt a tejföllel, belereszeljük a sárgarépát, hozzáadjuk az apróra vágott lilahagymát… Tovább »

Április 24. margójára 🌷

2020.04.24. -Öltözz te is népviseletbe, idén otthon- így szólt a felhívás, melyhez sokan csatlakoztak, aminek én személy szerint nagyon örülök.  Az idei felhívásról szóló bejegyzésem itt olvasható: https://antiknapraforgo.cafeblog.hu/2020/04/20/iden-is-oltozz-nepviseletbe-aprilis-24-en-iden-otthon/ Örülök, mert szerintem szép kezdeményezés az “Egy nap népviseletben” – erről az alábbi posztban írtam korábban részletesebben: https://antiknapraforgo.cafeblog.hu/2019/04/10/pendely-bujdos-kacamajka-aprilis-24-iden-is-oltozz-nepviseletbe/ Ám e kezdeményezés kapcsán is vannak olyanok akik a… Tovább »

Idén is öltözz népviseletbe április 24-én – idén otthon…

2019 áprilisában “Pendely, bujdos, kacamajka…” címmel írtam arról a kezdeményezésről, melyet 2015-ben indított útjára egy fiatal hölgy, az akkor 24 esztendős Hrágyel Dóra, aki a “Múltunk a jelenben, egy nap népviseletben” elnevezést adta kezdeményezésének. Évről évre egyre többen csatlakoztak ehhez. Idén, a koronavírus-járvány miatt “kissé” módosult az esemény, a helyzetre tekintettel ez évben az “otthon”… Tovább »

Ismét olvastam egy jó könyvet 📖 Frances Mayes: Napsütötte Toszkána 🌞 📖 🌻

Már jóideje terveztem elolvasni a Napsütötte Toszkána című regényt. Nemrég sikerült kikölcsönöznöm a könyvtárból. Gyakorlatilag azonnal magával ragadott az olvasmány. Minden megvan ebben a könyvben ami a számomra szívet melengető: a családi, baráti beszélgetések, a szerettekkel együtt töltött minőségi idő, a finom ételek, az otthonos régi ház, a gyönyörű táj, rengeteg virág, elődeink tisztelete, nyugalom… Tovább »

Az egyik legnehezebb dolog: várni…..

Amikor egy dolog jobbra fordításának érdekében az ember már minden tőle telhetőt megtett, és már nem tehet mást, mint azt, hogy vár- na az egy kicsit sem könnyű….. Lehet az egy egészségi probléma, betegség, amivel kapcsolatban minden vizsgálatra elment amit előírtak számára az orvosok, minden kezelést és beavatkozást elvégeztetett amikre beutalták, szükség esetén életmódot változtatott,… Tovább »

Kefíres kelkáposztafőzelék

Kelkáposztafőzeléket egyszerűen készíthetünk. Én többféle módon készítettem korábban (hol sima rántással, hol tejjel habarva) de nekem ez az általam “kikísérletezett” kefíres verzió ízlik a leginkább. Hozzávalók: 1 kg kelkáposzta (tisztított mennyiség)500 g burgonya (tisztított mennyiség)1 mokkáskanál majoranna1 mokkáskanál őrölt fűszerköménynéhány gerezd fokhagyma kevés őrölt feketeborssó3 dl kefírétolaj (kb.3 evőkanálnyi)liszt (kb.3 evőkanálnyi)őrölt pirospaprika Elkészítése: A tisztított, apróra vágott kelkáposztát és a felkockázott… Tovább »

Fánk- ahogyan én készítem :)

Ez a fánktészta nem tartalmaz tojást és tejet sem.  Hozzávalók: 1 kg liszt5 dkg élesztő20 dkg cukor20 dkg margarin (én laktózmentes margarint használok ehhez a fánktésztához)egy csipet só6 dl langyos víz1 evőkanálnyi pálinkaolaj a sütéshez Elkészítése: A lisztet, cukrot, margarint és sót egy nagy tálba teszem. Belemorzsolom az élesztőt és beleöntöm a langyos vizet. Hozzádom… Tovább »

Ismét egy remek könyvet olvastam 📖 Anne Tyler: Egy spulni kék cérna 📖

A regény egy amerikai család történetét meséli el, egy évszázadon végigkísérve a családtagok életét, több generáción keresztül. Átlagos de mégis különleges család. Olyan mint bármely más család, mégis egyedi. Hiszen valójában minden család egyedi, mint ahogyan minden ember egyedi és megismételhetetlen. Náluk is történtek tragédiák, volt sok öröm és bánat; féltve őrzött titkok és kimondatlan… Tovább »

Ezzel a könyvvel léptem át 2019-ből 2020-ba 📖 Szabó Magda: Ókút 📖

Remek választásnak bizonyult olvasás tekintetében a 2019-es évet zárni és 2020-at Szabó Magda “Ókút” című művével kezdeni. Mivel Szabó Magda írásait nagyon kedvelem, főleg az “Abigél” című művét, melyet többször olvastam fiatalkoromban, valamint a filmsorozatot is jópárszor láttam, mely mindig lenyűgözött, most végre sort kerítettem arra, hogy az írónő gyermekkorát felidéző Ókút című művét elolvassam…. Tovább »

Egyéni “könyv-sikerlista” 2019.

Az olvasásmániám 2019-ben is folytatódott- szerencsére 🙂Mivel sokszor kérdezik tőlem ismerőseim, hogy “Milyen jó könyvet olvastál mostanában?” így ez év végén is összesítettem, hogy melyek azok a könyvek az idei olvasmányaim közül, melyeket ajánlok másoknak is elolvasásra. Némelyikről írtam korábban blogbejegyzést, ezek olvashatóak a https://antiknapraforgo.cafeblog.hu oldalon lapozgatva 🙂 Az alábbi lista nem rangsor hanem egy… Tovább »

Zoknikérdés :)

Nemrég láttam az interneten egy olyan képet, amire azt írták, hogy “Az élet túl rövid, hogy a zoknid párját megkeresd.”Arra gondoltam, milyen igaza van annak aki ezt írta. Majd egyből eszembe jutott az egyik betegem, akivel korábbi munkám során rendszeresen találkoztam. Ő minden alkalommal felemás zokniban jelent meg a rendelésen. Nem kérdeztem semmit Tőle erről,… Tovább »

Ismét remek könyveket ajánlok olvasásra 📖 “ZZ” Könyvei 📖

Az első könyvét, amely 1987-ben jelent meg “HOPPÁRÉZIMI” címmel, a kicsike zsebpénzemből azonnal megvettem (diák voltam akkor),  58 Ft-ért. Mivel nagyon megrendített a balesete és a küzdelme a túlélésért, gyógyulásért, és érdekelt a sorsa, a gondolatai, érzései, nem is volt kérdés számomra, hogy a spórolt kis pénzemet a könyve megvásárlásàra költöm. Az 1970-ben született fiatalember… Tovább »

Olvasunk :) Olvassunk továbbra is! 📖

Akik jól ismernek, tudják rólam, hogy már általános iskolás korom óta “könyvmoly” vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy semmi mással nem foglalkozom és nem érdekel más csakis a könyvek, de azt igen, hogy nagyon-nagyon szeretek jó könyveket olvasni és amennyit csak lehet, olvasok. Mostanában sokszor hallok, olvasok olyan véleményeket, melyek szerint a ma embere nem… Tovább »

Igyekezni meglátni a szépet 🌻

A legtöbbünk életében előfordulnak nehéz időszakok. A rosszat, csúnyát, nehezet rövidtávon sem könnyű átvészelni, azonban ha a gondok, bajok hosszú hetekre, hónapokra, netán évekre befészkelik magukat az életünkbe, az igen megterhelő tud lenni. Persze, egyéni beállítódás és még ki tudja mi minden kérdése, hogy végül milyen megküzdési stratégiákat tudunk bevetni. Nehéz időkben a minket körülvevő… Tovább »

Megint egy érdekes könyvet olvastam 📖 Galgóczi Dóra: Messziről jött magzatok 📖

A szerzőtől az első mű amit olvastam a Válaszok háza című regény volt. Mivel kifejezetten tetszett, kétszer is elolvastam már. Úgy döntöttem, olvasok mást is az írónőtől. A “Messziről jött magzatok” című könyvre esett a választásom. A könyv tartalmát illetően ezt a bevezetőt olvastam: “Honnan ered a születés, mi döntünk róla, vagy a gondolatot megelőzi a… Tovább »

Ismét elolvastam John Steinbeck “Egerek és emberek” című kisregényét. Mostmár sokadszor.

John Steinbeck “Egerek és emberek” című kisregénye először 1937-ben jelent meg. A két mezőgazdasági vándormunkás, George és Lennie története a nagy gazdasági világválság idején játszódik, az 1930-as évek elején. Nem célom a történet tartalmát elmesélni, inkább arról írok, hogy miért érdemes szerintem elolvasni mindenkinek, aki ezt eddig még nem tette meg. Egyrészt nagyon jól érzékelteti… Tovább »

Fordítsuk előnyünkre az életközépi válságot! Interjú Teleki Zsuzsával a 3K Központ vezetőjével.

Nem titok, hogy jómagam sem tartozom már a huszonévesek közé. A korosztályomnak szóló életmóddal kapcsolatos ajánlások olvasása közben akadtam a 3K Központ programjaira, melyek azonnal felkeltették érdeklődésemet. Beszélgetőpartnerem a  3K Központ megálmodója és vezetője, Teleki Zsuzsa, aki szerint az életközépi válságot az életkörülményeink jobbítására szolgáló lehetőségnek kell tekinteni. – Zsuzsa, mit takar a 3K Központ… Tovább »

Szalmaszál szívószál :) Régen hazánkban is volt. Egy francia házaspár rájött, hogy jó megoldás -náluk rozsból :)

Amikor gyerek voltam szeretett Nagyszüleim gyakran emlegették, hogy amikor még nem létezett műanyag szívószál, akkor szalmaszál volt a “szívószál”. Ők a búza cséplése után visszamaradó szalmaszálat emlegették így. (A szalma a szemtermésükért  termesztett növények /szűkebb értelemben csak a  gabonafélék/ cséplése után visszamaradó szár és szárrészek gyűjtőneve. A gabonaszalmák között vannak tavaszi /árpa, zab/ és őszi  /búza, rozs/ szalmák.) Most pedig… Tovább »

Környezetkímélő csomagolás? Igen vagy nem?

Most olvastam, hogy Ausztriában visszaváltható üvegekben árusítják majd a tejet 2019 végétől – legalábbis az egyik tejtermékgyártó vállalat egészen biztosan. Milyen érdekes….A 70-es 80-as években (és minden bizonnyal korábban is) hazánkban még visszaváltható üvegekben árusítottak sokmindent, például gyümölcslevet, bort, és a befőttesüvegek is visszaválthatóak voltak. Aztán elkezdtük eldobálni az üvegeket, mert valaki kitalálta, hogy jobb,… Tovább »

Megint olvastam egy jó könyvet! Szeifert Natália: Az altató szerekről 📖

Az a furcsa helyzet állt elő, hogy Szeifert Natália legutóbb megjelent regénye volt az első amit olvastam a szerző könyvei közül (Mi van veletek, semmi?), és utána olvastam el a korábban megjelent „Az altató szerekről” című művét. Gondoltam, hogy ez így nem jó, nyilván a korábban megjelentet kellett volna előbb elolvasnom, úgy lett volna logikus,… Tovább »

Jó lesz ez még…3.rész

A gyűjtögetős-raktározós életmódról írt bejegyzéseimet követően több ismerősöm is megosztotta velem a témával kapcsolatos gondolatait, tapasztalatait. Egyre inkább úgy veszem észre, hogy többeket érint a téma mint gondoltam. Sokan tartoznak a gyűjtögetős-raktározós típusba, és akik már felismerték ezt a tényt magukról, a legtöbbjüket már zavarja ez az életmód. Az állandó káosz, rendetlenség, zsúfoltság a lakásban,… Tovább »

Szélsőségek kora- 2.rész

Korábban már írtam az öltözködés, a táplálkozás, a táplálékkiegészítők terén általam tapasztalt szélsőséges “ajánlatokról”. Azonban a szélsőségek azóta is számtalan témában, formában árasztanak el.  Például egyik oldalról azt hirdetik, hogy egy idősödő nő ápolatlan és igénytelen ha nem festi a haját hanem ősz hajjal mászkál. Hisz ma már nem kell ősznek lenni, rengeteg hajfesték áll… Tovább »

Nagypénteki mosdás az ecseri Szerelem-patakban

A tiszta víz a keresztény hit tanítása alapján az élet, a lelki megtisztulás és a termékenység szimbóluma. Ecseren, a hagyomàny szerint elődeink varázslatos erőt tulajdonítottak a falun keresztül folyó nagypénteki víznek. A néphit úgy tartotta, hogy aki ezen a napon megmosdik a Szerelem- patakban, az egészséges, fiatal és szép marad a következő esztendőben. Nagypénteken a… Tovább »

“Jónak lenni”

Jónak lenni…… “Lám, jó: jónak lenni. Megemelni a kalapot annak is, aki elesett, annak is, aki kopott és megfáradt, mert mindent, de mindent visszakap az ember: az ütést is meg a simogatást is.” (Fekete István: Elmegy a tél) A napokban legjobban ez az idézet ragadta meg a figyelmemet. Szinte azonnal kérdések sora merült fel bennem.Mit… Tovább »

Pendely, bujdos, kacamajka :) Április 24. Idén (is) öltözz népviseletbe!

  Mi a közös bennük? Pendely, kacagány, bujdos, mellyes, pruszlik, surc, ingujj, spanglis cipő, kacamajka, bujka, rékli, rámás csizma, perla, kaláris, bőgatya, pántlika.  Kedves Olvasóm, tudod melyik mit jelent? Mi jut az ember eszébe ezeknek a szavaknak a hallatán? Igen, igen: a népviselet! 🙂  A sokféle népviseleti darab elnevezését hosszasan lehetne sorolni, biztosan mindenki felfedez köztük… Tovább »

Szélsőségek kora

Szélsőségek kora-Sosem voltam híve a szélsőségeknek, szinte mindig az arany középutat kerestem, legalábbis jópár témával kapcsolatban. Manapság azonban számtalan esetben, többféle területen próbálnak rávenni szélsőséges dolgokra. Vagyis, olyasmikre amik szerintem szélsőségesek. Nem nagy ügy ugyan, de itt van például az öltözködés. Van olyan ismerősöm aki szinte mindig fekete ruhákat visel. Azt mondja ez praktikus, így… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!