A napi luxus: kávé tejszínhabbal és egy kis kakaóporral 🙂 Méghozzá hajdani Nagypapám teáscsészéjéből 🙂
Na, nem mintha Ő sokszor fogyasztotta volna a teáját ebből a csészéből. Legtöbbször bögréből itta (napi minimum 1 liter teát fogyasztott).
Ez a teáscsésze abból a készletből az utolsó darab, amit kedvezményesen vásárolhatott meg amikor a Drasche Porcelángyárban dolgozott- kőművesként gyárkéményeket épített (tehát a tériszonyomat nem Tőle örököltem 😀 ).
Azért vehette meg ott dolgozóként kedvezményesen, mert hibás volt a készlet. Tudom, mert sokszor elmondta ezt amikor időnként használtuk a teáskészletet és látom ezen az utolsó darabon is, hogy el vannak mosódva a festett rózsák.
Sajnos a készlet többi darabja nincs már meg, ezért úgy döntöttem ezt az egyet lefotózom mielőtt még ez is eltörik…
A teát én is inkább bögréből fogyasztom, viszont az én kávéadagomnak ez a teáscsésze jobban megfelel, mint egy pici kávéscsésze.
Gyerekkoromban amikor Budapestre mentünk, Nagypapa mindig szólt, ha olyan helyen jártunk ahol láthattam olyan gyárkéményt aminek az építésén Ő is dolgozott, és én mindig ámulattal csodáltam, hogy milyen magasban dolgozott. Emlékszem, sokszor kíváncsiskodtam, hogy hogyan mászott fel oda, és Ő türelmesen elmesélte minden alkalommal részletesen, hogy hogyan másztak fel és miként végezték a magasban a munkát. Számtalanszor megkérdeztem, hogy ” Papa, de nem szédültél ott fent?” És Ő mosolyogva felelte, hogy nem. Mesélt arról, hogy sokat dolgozott Szolnokon is, hetekig távol a családtól és Budapesten is sokfelé dolgozott. Magas, szikár ember volt, én gyerekként úgy néztem fel Rá, mintha senki és semmi sem lenne magasabb nála csak azok az óriási kémények. Szigorú és határozott volt, de ha kértem, hogy meséljen nekem mindig mesélt, és készített játékokat fából, nádból, cirokszárból.
Az Örs Vezér tér környékén is volt valami gyárnak iszonyat magas keménye, azt sokszor mutatta nekem- de sok éve már nincs ott az a kemény, úgy látszik arra sincs szükség a régi időkből.
Megint teret engedtem a nosztalgiának a teáscsészével 🙂 ☕
A Drasche Porcelángyár történetéről ezen a linken találtam leírást, érdemes elolvasni:
http://www.magyarkeramia.hu/keramia/drasche/page.html
Amennyiben tetszett a bejegyzés, kérlek oszd meg, hogy mások is olvashassàk! Köszönöm 🌻
Örülnék annak, ha a többi bejegyzésemet is elolvasnàd! 🌻
Kérlek, ha idézel valamelyik írásomból vagy a saját készítésű fotóimat megosztod valahol, forrásként jelöld meg a blogomat. Köszönöm. 🌻
Az Antiknapraforgó kedvelői oldalt itt találod: https://www.facebook.com/Antiknapraforg%C3%B3-671087496675827/
Iratkozz fel a heti hírlevélre E-mail címeddel a "Blogkövetés" lehetőséggel és többé nem maradsz le a friss tartalomról.
Üdvözlettel: Antiknapraforgó🌻HMM
Kommentek